Gezondheidszorg/verzekeringen

 

Jouw site over de presidentsverkiezingen 2008

Deze onafhankelijke website en de lezingenreeks voor middelbare scholieren zijn een initiatief van:

John Adams Institute

Amerika.nl
Waar wil je heen?

Inhoudsopgave

Rondleiding

Kiessysteem

Partijen en kandidaten

Onderwerpen in verkiezingsstrijd

Achtergronden


Geschiedenis

Opdrachten

Vaak gestelde vragen

Dagelijks volgen verkiezingsnieuws

Alles weten over Obama? Lees dit boek:

Klik hier voor meer over het Obama boek. Nu al tweede druk.

120 pag's, € 9,95


Gemaakt door en onder redactionele verantwoordelijkheid van
Big Sky Productions BV

Big Sky Productions zijn de Amerika-experts. Klik hier voor lezingen, artikelen, informatie.

Copyright 2004:
u mag downloaden wat u wilt voor privé gebruik, maar hergebruik op het internet of anders wordt vervolgd.

Colofon

 

Gezondheidszorg/verzekeringen


Wiens onderwerp:

Kerry ++

Bush -/+

Democraten:

onverzekerde Amerikanen moeten geholpen worden

meer controle op de kosten van de ziektevoorzieningen

Republikeinen:

tegen alles wat de keuze van de burger vermindert

moeten mensen zelf maar voor zorgen

Hervorming van de gezondheidszorg en verzekering voor alle Amerikanen is de heilige graal van de Amerikaanse politiek. Dat het huidige systeem niet deugt, daarover is iedereen het eens. Het is chaotisch, duur en een groot aantal mensen is helemaal niet verzekerd. Dat komt vooral omdat het werkgevers zijn die in Amerika een ziektekostenverzekering aanbieden. Kleine ondernemers, zelfstandigen en werklozen zijn zo niet verzekerd - bijna 15 procent van alle Amerikanen.

Meer vertrouwen in Democraten

De Amerikaanse kiezer laat opiniepeilers keer op keer weten dat hij of zijn meer vertrouwen heeft in de Democraten dan in de Republikeinen om gezondheidszorg aan te pakken. Maar het is gemakkelijk om grote plannen te demoniseren als 'nationalisering van de gezondheidszorg' en dan gebeurt er uiteindelijk weer niets.
John Kerry wil bepaalde hele hoge kosten, voor met name ouderen, door de overheid laten dekken, zodat de kosten van verzekeringen lager kunnen blijven.

De Republikeinen hebben op dit terrein niet veel te bieden. Het is een probleem waar de meeste van hun kiezers niet mee zitten. Ze zijn banger dat ze in een keurslijf worden gestopt dan dat ze zonder verzekering komen te zitten. En regulering van de aanbieders (doktoren en verzekeraars) is natuurlijk vloeken in de kerk.
Het plan van Bush om Medicare (gezondheidszorg voor de ouderen) uit te breiden tot voorgeschreven medicijnen door vooral te leunen op marktgerichte maatregelen kreeg in eerste instantie te weinig steun, maar een door het Congres opgetuigde versie kreeg in december de steun van politici.
Het plan werd wijd en zijd veroordeeld als een onverantwoordelijk dure kerstboom, opgetuigd ten bate van de farmaceutische industrie. Maar aangezien in Florida veel oudjes wonen die zich meer zorgen over hun medicijnen van vandaag dan over de begrotingstekorten van morgen, heeft de regering de kosten verhuld (om niet te zeggen erover gelogen). Jammer voor Bush is dat de ouderen zijn gebaar niet weg waarderen.

Is dit een verkiezingsonderwerp?

Jazeker, maar of het in het grote spel van buitenlandse politiek en economie veel aandacht krijgt, valt te betwijfelen. De meeste kiezers willen betere ziektekostenverzekeringen maar het is niet hun belangrijkste onderwerp. Als het voor hen van belang is, zullen ze naar de Democraten kijken.


Terug naar onderwerpen